empty.gif, 0 kB
sk.jpg, 11kBen.jpg, 11kBde.jpg, 10kB
SLUŽBY:

CHEMICKÝ PEELING - AHA kyseliny

Pôvod slova peeling pochádza z angličtiny a znamená slova šúpať, olupovať. Chemický peeling nie je nič nové pod slnkom. Už Kleopatra využívala kyselinu mliečnu v podobe kúpeľov z oslieho a kobylieho mlieka v kombinácii so šťavami z ovocných plodov.

aha.jpg, 76 kB AHA kyseliny (alfa-hydroxy- acids) sú látky, medzi ktoré patrí kyselina z mlieka, kyslých tropických plodov, jabĺk, hrozna a cukrovej trstiny. Tieto látky na pokožke vyvolajú podráždenie a následne zápal, ktorý sa prejaví v podobe začervenania, svrbenia, zvýšenej teploty v mieste podráždenia. V druhej fáze sa dostavuje proces hojenia. Efekt po aplikácii chemického peelingu je veľmi pekný. Dochádza k vyhladeniu jemných povrchových vrások a omladeniu pokožky, odstráneniu rohovinových nánosov alebo komedónov a splošteniu jaziev po akné, ako aj k zmenšeniu veľkosti pórov a vyblednutiu alebo zosvetleniu pigmentových škvŕn.
Ide o jednu kúru zloženú zo 4 sedení, medzi ktorými je 10-14 dňová prestávka. Dva týždne pred samotným ošetrením je potrebné pokožku na tento úkon predpripraviť, a to formou prípravnej emulzie s obsahom 14 % kyseliny glykolovej, ktorú si klientka nanáša na pleť doma. V našom salóne pracujeme s 30 % kyselinou glykolovou zn. Syncare.
Po aplikácii chemického peelingu je nevyhnutné chrániť sa pred slnečným žiarením, a to používaním ochranných krémov s vysokým faktorom.

Kto nemôže absolvovať ošetrenie chemickým peelingom?
Peelingové ošetrenia sú zakázané pri autoimunitných chorobách (kolagenóza), v tehotenstve, pri kojení, opakovaných oparoch, pri liečbe Roaccutanom a derivátmi vitamínu A, po slnečnej expozícii, pri akomkoľvek kožnom ochorení a inom akútnom ochorení.


» späť

Web Design: Adrian Rakovsky
Copyright © 2007 www.astrasalon.sk