empty.gif, 0 kB
sk.jpg, 11kBen.jpg, 11kBde.jpg, 10kB
SLUŽBY:

AKTUÁLNE OŠETRENIA POČAS ZIMNÝCH MESIACOV:

IPL - intenzívne pulzné svetlo patrí medzi uznávané a osvedčené metódy pri nasledovných indikáciách:

  • vyrovnanie drobných vrások na tvári
  • poškodenie pokožky zapríčinené nadmerným slnečným žiarením
  • jemné povrchové nerovnosti kože
  • pigmentové škvrny
  • odstraňovanie nežiadúceho ochlpenia
  • drobné vaskulárne zmeny, ktoré nie sú spojené s fotosenzibilitou

IPL - je skratka anglického výrazu Intensive Pulsed Light. Hybnou silou prístroja je xenónová žiarivka. V prístroji DEKA MINISILK je patentovaná hlavica v tvare U na koncentráciu maximálnej energie na ošetrovanú plochu.
Čo sa týka fyzikálnych vlastností IPL, nemá nič spoločného s laserom, ale z fyziologického hľadiska je obrovská podoba medzi nimi, nakoľko pulzujúce svetlo s obrovskou energiou je takisto absorbované tkanivami. A práve túto súčinnosť tkanív a svetla využívame aj pri špeciálnych dermatokozmetických ošetreniach, ako sú:


FOTOREJUVENIZÁCIA

(fotoomladenie)

Prvé prejavy starnutia začínajú po 30-tom roku života. Pokožka stráca na elasticite, je suchšia, znižuje sa tonus kože, vznikajú prvé mimické vrásky, objavuje sa nepravidelná pigmentácia, drobné cievne zmeny. Príčinou týchto prejavov sú zmeny, ktoré sa odohrávajú predovšetkým v strednej vrstve pokožky, v ktorej sa nachádzajú kolagénové a elastické vlákna, ako aj drobné cievky.

Dnes k najvyhľadávanejším omladzovacím metódam patrí fotorejuvenizácia - fotoomladenie, ktorá využíva princíp selektívnej fototermolýzy. Výsledkom je vyhladenie jemných a zmiernenie výraznejších vrások, vyrovnanie farby kože, zvýšenie tonusu pokožky, zmenšenie rozšírených pórov, zlepšenie samotnej štruktúry a povrchu kože, spevnenie kontúr tváre.

Fotoomladenie dodá tvári mladistvý vzhľad bez toho, aby sme očakávali zázraky - jej vzhľad a kvalita sa vrátia asi o 5 rokov dozadu.

Fotoomladenie sa robí na tvári, krku, dekolte, na rukách a predlaktiach. Pri každom kontakte xenónovej hlavice s pokožkou prejde cez pokožku krátky záblesk, ktorý môže byť sprevádzaný minimálnymi nepríjemnými pocitmi pichania alebo pálenia. Oči počas celého ošetrenia sú chránené špeciálnymi okuliarmi. Ošetrenie trvá cca 30 minút a je potrebné ho niekoľkokrát (4 - 5 krát) opakovať, aby sa dosiahol žiaduci účinok.

Výsledný efekt sa prejaví do 6 mesiacov. Po ošetrení pokožky IPL prístrojom sa odporúča používať krémy s ochranným faktorom proti UV žiareniu a kvalitné krémy určené na hĺbkovú hydratáciu pleti. Aspoň týždeň po fotorejuvenizácii sa neodporúča pobyt na slnku, ani v soláriu.


FOTOEPILÁCIA

Ďalšou hlavnou funkciou je fotoepilácia (odstraňovanie nežiaduceho ochlpenia) intenzívnym pulzným svetlom. Je to komfortná, rýchla a veľmi účinná metóda, ktorá môže byť sprevádzaná minimálnym pocitom pálenia pri záblesku. Aj tu je potrebných 4 - 6 sedení, aby sa dosiahol maximálny účinok. Najlepšie výsledky sa dosahujú pri svetlom fototype kože s tmavšími chĺpkami.

Zárukou maximálnej kvality ošetrenia je aj samotný prístroj IPL - DEKA od najväčšieho európskeho výrobcu laserových prístrojov s vyše 40-ročnými skúsenosťami.


Cenník si môžete stiahnuť tu


» späť

Web Design: Adrian Rakovsky
Copyright © 2007 www.astrasalon.sk