empty.gif, 0 kB
sk.jpg, 11kBen.jpg, 11kBde.jpg, 10kB
SLUŽBY:

Permanentný make-up

Permanentný make-up je vpravovanie pigmentov do podkožia (0,3-0,6 mm) pomocou špeciálneho tetovacieho prístroja. Je vhodný pre ženy, ktoré chcú byť upravené od rána do večera. Zvýraznia sa ním črty tváre, ako napr. obočie, očné linky (horná alebo dolná) a kontúry pier. Je rozdiel medzi klasickým trvalým tetovaním tela a permanentným make-upom, nakoľko pigmenty pre permanentný make-up obsahujú prírodné a antialergénne pigmenty (neobsahujú kovy a iné škodlivé látky) a tieto sa časom odbúravajú z pokožky. Permanentný make-up vydrží od 2 do 5 rokov.

Pre koho je permanentný make-up vhodný: Pre ženy, ktoré majú nevýrazné obočie (bledé, jemné alebo vypadané), nevýrazné oči alebo kontúry pier.

Kedy nie je vhodné robiť permanentný make-up: V tehotenstve, pri alergii na anestetiká, pri cukrovke, zlej zrážanlivosti krvi, pri ochoreniach štítnej žľazy, pri chemoterapii (až po 6 mesiacoch), pri silne opálenej pokožke, pri poruchách imunity, pri akútnych ochoreniach a herpese. Permanentný make-up sa nerobí na materských znamienkach.

Príprava na permanentný make-up: Tetované miesto má byť odlíčené 24 hod. pred zákrokom, nesmie sa piť alkohol 24 hod. pred tetovaním.

Samotný permanentný make-up:

 • dezinfekcia tetovaného miesta
 • lokálna aplikácia anestetického gélu
 • predkreslenie tvaru a jeho schválenie, výber farby pigmentu
 • samotný zákrok (najbolestivejšie sú kontúry pier)
 • poučenie zákazníčky, ako sa starať o tetované miesto
 • trvanie zákroku, napr. v prípade obočia je cca 2 hod.

 • V cene je zahrnutá aj korekcia permanentného make-upu, ktorá sa robí po 6 týždňoch.
  Hojenie trvá cca týždeň, kedy sa z tetovaného miesta postupne olupuje vrchná vrstva, výsledná farba tetovania je teda svetlejšia a aj prirodzenejšia. Permanentný make-up sa môže robiť aj v letných mesiacoch, nie je ale vhodné vystavovať sa slnečnému žiareniu počas niekoľkých dní.

  Web Design: Adrian Rakovsky
  Copyright © 2007 www.astrasalon.sk