KOZMETIKA


Milé zákazníčky,

S potešením Vám oznamujem, že v Astra salóne môžete využiť nový kozmetický prístroj, ktorý má tieto dve hlavné funkcie:

KYSLÍKOVÉ OŠETRENIE

MULTIPOLÁRNA RÁDIOFREKVENCIA

KYSLÍKOVÉ OŠETRENIE pozostáva z týchto krokov:

 • Exfoliácia: Odstránenie odumretých buniek z povrchu pokožky. Pleť sa tým vyhladí, obnoví a je pripravená na príjem aktívnych a výživných látok
 • Infúzia: Pomocou špeciálnej kapsule sa vpravujú do pokožky gélové séra buď na hydratáciu a omladenie pokožky alebo na zosvetlenie pokožky a zlepšenie textúry pleti.
 • Okysličenie pleti: Prístroj vytvára bublinky CO2, ktoré zvyšujú prietok krvi, čím pleti dodávajú kyslík a zlepšujú jej metabolizmus. Touto metódou sa pleť okysličí a absorbujú sa všetky aktívne látky.

Po ošetrení: okysličená, rozžiarená, vypnutá, hydratovaná, vyživená a zregenerovaná pleť, vyhladenie jemných vrások, zjemnenie pórov a zlepšenie textúry pleti.

Neinvazívne ošetrenie má viditeľne omladzujúci efekt. Je vhodné pre všetky druhy pleti. Môže sa využiť aj ako rýchle riešenie pred výnimočnými udalosťami či dovolenkou.

Ošetrenie sa môže vykonávať kedykoľvek počas roka raz za 7-10 dní.

MULTIPOLÁRNA RÁDIOFREKVENCIA

 • Nechirurgický lifting, stimuluje tvorbu kolagénu a elastínu v pokožke pomocou rádiofrekvenčných vĺn. Ošetrenie je príjemné, môže sa robiť počas celého roka.

Odporúča sa vo forme kúry pozostávajúcej z 5 ošetrení 1x za týždeň.

Cenník:

Kyslíkové ošetrenie tvár a krk / 1 ošetrenie / ……. 45 €

Kyslíkové ošetrenie tvár, krk a dekolt / 1 ošetrenie /……. 50 €

Kyslíkové ošetrenie tvár a krk + rádiofrekvencia tvár a krk / 1 ošetrenie / ……. 55 €

Kyslíkové ošetrenie tvár, krk a dekolt + rádiofrekvencia tvár, krk a dekolt / 1 ošetrenie /……. 65 €

Kontraindikácie: osoby s kardiostimulátorom, kovovými implantátmi, onkologickým ochorením, akútnym zápalom.

Objednávky na tel. čísle: 0904 139 888


KOZMETICKÉ SLUŽBY


 • PROGRAM PRE DÁMY 35+
 • KOMPLETNÉ OŠETRENIE TVÁRE
 • ÚPRAVA A FARBENIE OBOČIA A RIAS
 • ZAHUSŤOVANIE A PREDLŽOVANIE MIHALNÍC
 • MASÁŽ TVÁRE, KRKU A DEKOLTU, MIKROMASÁŽ OČNÉHO OKOLIA
 • OŠETRENIE PROBLEMATICKEJ PLETI (ANTI-AKNÉ PROGRAM)
 • VITAMÍNOVÉ ”BOMBY” VPRAVOVANÉ DO PLETI ULTRAZVUKOM
 • DEPILÁCIA
 • CHEMICKÝ PEELING – AHA KYSELINY
 • MIKRODERMABRÁZIA
 • ELEKTROKOZMETICKÉ PRÍSTROJE
 • DERMABOTEXÍNOVÁ KÚRA
 • LIEČBA AKNÉ POMOCOU PRÍSTROJA BLUE LIGHT
PROGRAM PRE DÁMY 35+

Ak máte 35 rokov a viac a chceli by ste výrazne zlepšiť stav vašej pleti, máme pre vás špeciálnu kúru pozostávajúcu zo 6 ošetrení (1x za týždeň). Kúru môžete absolvovať 1-2x ročne.

Čas jedného ošetrenia: cca 50 minút

KOMPLETNÉ OŠETRENIE TVÁRE

Zahŕňa:

 • povrchové čistenie pleti
 • masáž tváre, krku a príp. dekoltu
 • ultrazvukový resp. klasický peeling
 • naparenie naparovačom resp. zmäkčujúcou maskou
 • ručné čistenie doplnené o čistenie ultrazvukovým prístrojom
 • sťahujúca maska
 • maska výživná, ukľudňujúca, očná a pod. podľa typu a veku pleti
 • záverečný gél resp. krém

Doba trvania: cca 1,5 hodiny

ÚPRAVA A FARBENIE OBOČIA A RIAS
ZAHUSŤOVANIE A PREDLŽOVANIE MIHALNÍC

V našom solóne zahusťujeme a predlžujeme mihalnice dvoma spôsobmi:


3D


Dá sa dosiahnuť prirodzený efekt s dlhou životnosťou. Aplikujú sa samostatné riasy po kuse, ktorých hrúbka je identická s vlastnou riasou. Vďaka tomu sú riasy predĺžené veľmi prirodzeným spôsobom. Riasy sú odolné voči slzám, vode a potu. Sú vhodné na rôzne príležitosti, ale aj na každodenné nosenie.

Môžu vydržať tak dlho ako prírodná mihalnica, ku ktorej je umelá riasa prilepená. Prírodná mihalnica vypadáva každých 6 až 8 týždňov a je nahradená rastom novej mihalnice. Keďže každý deň strácame niekoľko mihalníc, doplnenie je potrebné každé 2 až 3 týždne.


Umelé trsy


Dodávajú očiam nádherný pohľad. Zahustenie sa robí umelými trsmi, ktoré sa vsádzajú medzi vlastné mihalnice a sú v rôznych veľkostiach. Vydržia cca 10 dní.

MASÁŽ TVÁRE, KRKU A DEKOLTU, MIKROMASÁŽ OČNÉHO OKOLIA

Kozmetická masáž tváre, krku a dekoltu


Kozmetická masáž má skvelý vplyv na odďaľovanie tvorby vrások. Okrem toho má aj príjemné vedľajšie účinky – uvoľňuje napätie a pomáha pri bolestiach hlavy, priaznivo pôsobí na nervové zakončenia kože a tým aj na celú nervovú sústavu. Privodí príjemný relax a odpočinok. Kozmetická masáž tváre, krku a dekoltu zlepšuje výživu pokožky, zvyšuje tonus pleti. Pôsobí proti dvojitej brade, ovisnutým lícam a poklesnutým kútikom. Účinok je trvalý iba vtedy, ak sa vykonáva pravidelne.


Aromatická masáž tváre


Masáž prírodnými vonnými olejmi a esenciami. Použitím rôznych druhov olejov možno dosiahnuť hlboké psychické a fyzické uvoľnenie. Aromatická masáž má aj kozmetický účinok.


Mikromasáž očného okolia


Patrí k obľúbeným typom masáže, odďaľuje proces starnutia, hlavne stračie nôžky, zabraňuje opuchom a kruhom pod očami, zlepšuje spriechodňovanie dutín, znižuje vnútroočný tlak, pôsobí proti únave očí a zlepšuje zrak.

OŠETRENIE PROBLEMATICKEJ PLETI (ANTI-AKNÉ PROGRAM)

V dermokozmetike SYNCARE skupina lekárov vyvinula celý rad špeciálnych produktov určených na ošetrenie mastnej a aknóznej pleti. Dermokozmetika SYNCARE je určená len pre profesionálov, ale obsahuje aj výrobky na domácu starostlivosť.

Tvorba mazu je pri mastnej a aknóznej pleti nadmerná najmä v T-zóne, no niekedy i vo všetkých partiách. Rohová vrstva býva silnejšia, preto sú vhodné peelingové kúry. Pleť nebýva dehydrovaná, nesmieme však na ňu aplikovať prípravky s vysokým obsahom olejov. Takúto pleť sa snažíme skôr čistiť ako odmasťovať. Pri nesprávnom ošetrovaní mastnej pleti sa môžu na pleti objaviť zápalové procesy – akné. Akné trápi nielen mladú generáciu, je ochorením všetkých vekových skupín. Kozmetické ošetrenie aknóznej pleti spočíva v udržaní hygieny postihnutých miest, lokálnej dezinfekcii a čistení. Výsledkom správneho ošetrenia je pleť zbavená prebytočného mazu, je svieža, nepodráždená a jemná. Okrem špeciálneho čistiaceho mlieka a tonika, ktoré sú určené na akné, v salóne aplikujeme masku anti-akné, sérum na aknóznu pleť s antibakteriálnymi zložkami, gél anti-akné.

Ako prvú pomoc na domácu starostlivosť odporúčame gél pri aktívnom akné – najúčinnejší prostriedok na rýchle zvládnutie akné. Látka ciklopirox pôsobí priamo proti pôvodcovi akné – Propionibacterium acne. Už po druhom použití je badateľný ústup zapálenej vyrážky.

Všetky výrobky na ošetrenie problematickej pleti je možné zakúpiť v našom salóne, prípadne zaslať na dobierku.

VITAMÍNOVÉ ”BOMBY” VPRAVOVANÉ DO PLETI ULTRAZVUKOM

V salóne používame kozmetický ultrazvuk, ktorý sa používa na vpravovanie vysoko koncentrovaných sér do pokožky. Ultrazvukom sa vykonáva masáž na úrovni buniek. Prístroj obsahuje aj hlavicu špeciálne určenú na očné okolie. Ošetrenie je príjemné, nenáročné na čas a pritom vysoko účinné. Odporúča sa na každý typ pokožky, najlepšie vo forme kúry. V salóne aplikujeme mnoho druhov sér, výber závisí od typu pokožky.

DEPILÁCIA

Odstránenie nežiadúceho ochlpenia teplým voskom na rôznych častiach tela a tváre vám zabezpečí sebavedomé vystupovanie v každej situácii.

V našom salóne vykonávame depiláciu dvoma druhmi teplých voskov. Prvou metódou je teplý vosk s použitím depilačných papierikov a druhou je použitie filmového vosku. Filmové vosky tvoria tretiu generáciu depilačných voskov. Na pokožke vytvoria jemný film, ktorý sa dá strhnúť bez depilačných pásikov. Sú ideálne na citlivé miesta, na depiláciu krátkych chĺpkov, ako aj pre mužov. Po ich použití pokožka neostane podráždená.

CHEMICKÝ PEELING – AHA KYSELINY

Pôvod slova peeling pochádza z angličtiny a znamená slova šúpať, olupovať. Chemický peeling nie je nič nové pod slnkom. Už Kleopatra využívala kyselinu mliečnu v podobe kúpeľov z oslieho a kobylieho mlieka v kombinácii so šťavami z ovocných plodov.

AHA kyseliny (alfa-hydroxy- acids) sú látky, medzi ktoré patrí kyselina z mlieka, kyslých tropických plodov, jabĺk, hrozna a cukrovej trstiny. Tieto látky na pokožke vyvolajú podráždenie a následne zápal, ktorý sa prejaví v podobe začervenania, svrbenia, zvýšenej teploty v mieste podráždenia. V druhej fáze sa dostavuje proces hojenia. Efekt po aplikácii chemického peelingu je veľmi pekný. Dochádza k vyhladeniu jemných povrchových vrások a omladeniu pokožky, odstráneniu rohovinových nánosov alebo komedónov a splošteniu jaziev po akné, ako aj k zmenšeniu veľkosti pórov a vyblednutiu alebo zosvetleniu pigmentových škvŕn.

Ide o jednu kúru zloženú zo 4 sedení, medzi ktorými je 10 – 14 dňová prestávka. Dva týždne pred samotným ošetrením je potrebné pokožku na tento úkon predpripraviť, a to formou prípravnej emulzie s obsahom 14 % kyseliny glykolovej, ktorú si klientka nanáša na pleť doma. V našom salóne pracujeme s 30 % kyselinou glykolovou zn. Syncare.

Po aplikácii chemického peelingu je nevyhnutné chrániť sa pred slnečným žiarením, a to používaním ochranných krémov s vysokým faktorom.


Kto nemôže absolvovať ošetrenie chemickým peelingom?


Peelingové ošetrenia sú zakázané pri autoimunitných chorobách (kolagenóza), v tehotenstve, pri kojení, opakovaných oparoch, pri liečbe Roaccutanom a derivátmi vitamínu A, po slnečnej expozícii, pri akomkoľvek kožnom ochorení a inom akútnom ochorení.

MIKRODERMABRÁZIA

Mikrodermabrázia (zbrusovanie povrchu pokožky) sa vykonáva špeciálnymi sterilnými jednorázovými nástavcami, ktoré sú na povrchu zdrsnené. Rotujúca hlavica intenzívne odstraňuje odumreté bunky z pokožky. Má liftingový účinok a zároveň stimuluje pokožku k zvýšeniu mikrocirkulácie vďaka masážnym pohybom rotujúcej hlavice. Jednorázovo používané nástavce zaručujú maximálnu hygienu ošetrenia.


Aký typ pokožky je vhodný na mikrodermabráziu?


 • drsná pokožka, na ktorej sa nadmerne tvorí rohovinová vrstva
 • hrubá a pórovitá pleť
 • mastná, nečistá pleť
 • pokožka poškodená slnkom
 • vráskavá pokožka
 • pokožka citlivá na chemický peeling

Čo sa dá dosiahnuť mikrodermabráziou?


 • intenzívne zbrúsenie povrchu pokožky
 • vyhladenie – liftingový účinok
 • stiahnutie a zjemnenie pórov
 • zlepšenie vstrebávania účinných látok
 • zlepšenie stavu problematickej pokožky
 • zvýšenie hydratácie

Kontraindikácie: bakteriálne, vírusové a hubové infekcie, čerstvé jazvy.

Odporúča sa 5 – 10 ošetrení v dvojtýždňových intervaloch.

ELEKTROKOZMETICKÉ PRÍSTROJE

Na skvalitnenie a zefektívnenie práce v našom salóne používame nasledovné elektrokozmetické prístroje:


Kozmetický ultrazvuk


Takmer nezistiteľný, ale predsa plný energie. Slúži na vpravovanie všetkých typov látok do hĺbky pokožky, ako aj na ošetrenie celulitídy. Ultrazvukom sa vykonáva mikromasáž na úrovni buniek. Ošetrenie je veľmi príjemné, nenáročné, s okamžite viditeľnými účinkami. Odporúča sa na každý typ pleti aj vo forme kúry.


Skin scrubber – ultrazvukový peeling


Je určený výlučne do kozmetických salónov. Je to veľmi efektívny a moderný spôsob bezbolestného a jednoduchého ošetrenia s okamžite viditeľnými výsledkami. Prístroj je vybavený špeciálnou ultrazvukovou sondou a vykonáva niekoľko činností:


Povrchový peeling, t. j.  exfoliácia, ktorej cieľom je odstránenie odumretých buniek, zvyšného mazu, baktérií a toxínov z povrchu pokožky.

Hĺbkové čistenie – čím sa v značnej miere nahrádza nepríjemné a bolestivé ručné hĺbkové čistenie. Využíva sa dezinkrustačný efekt pomocou špeciálnej tekutiny. Čiastočne pôsobí aj na melanín, čiže pomáha pri pigmentových škvrnách.

Tonizácia – využíva sa mikromasážny efekt ultrazvukovej sondy, čo veľmi kladne pôsobí na vrásky. Zlepšuje sa mikrocirkulácia v tkanivách, okysličenie buniek a zlepšuje sa penetrácia kozmetických výrobkov.

Lifting – určený predovšetkým na suchú pokožku ako dôsledok nedostatočnej hydratácie. Miernym zvýšením intenzity možno dosiahnuť prekrvenie bledej unavenej pokožky.


Ozonizér


Ozonizér je prístroj, ktorý slúži na regeneráciu a liečebné pôsobenie na pleť. Pomocou vysokofrekvenčných striedavých výbojov dochádza ku kombinácii niekoľkých priaznivých účinkov na pokožku. Má dezinfekčné a antiseptické účinky, používa sa na stiahnutie rozšírených pórov aj po hĺbkovom čistení, na akné, pri unavenej a neprekrvenej pleti a pri vypadávaní vlasov. Môže sa využiť aj vo forme kúry.


Naparovač


Prístroj na naparovanie pokožky pred hĺbkovým čistením s UV svetlom na dezinfekciu pokožky.


Kontraindikácie: Prístroje na báze ultrazvuku a ozonizér sa nesmú používať v tehotenstve, u osôb trpiacich srdcovo-cievnymi ochoreniami, u osôb používajúcich kardiostimulátor, ľudí trpiacich na epilepsiu a pri kožných ochoreniach.

DERMABOTEXÍNOVÁ KÚRA

Čas sa nedá zastaviť, ale možno ho spomaliť špeciálnou sadou prípravkov, ktoré obsahujú vysoko účinné zložky a zlepšujú stav pleti a zjemňujú mimické vrásky.

Oligobotulotoxín – látka, ktorá pôsobí na sval rovnako ako botulotoxín, avšak oproti nemu je pri aplikácii úplne bezpečná. Vysoko účinný 30 %-ný roztok je určený na uvoľnenie mimických vrások. Aplikuje sa priamo do vrások injekčnou striekačkou s kanylovým aplikátorom InDerm s tupým zakončením. Aplikácia je bezbolestná, bez narušenia integrity pokožky a zaručuje vysoký prestup účinnej látky.

Kúra sa skladá zo 6 ošetrení v 14-dňových intervaloch a zahŕňa:

 • povrchové čistenie pleti, odlíčenie
 • masáž tváre a krku
 • enzýmový peeling
 • aplikácia 30 %-ného oligobotulotoxínu
 • očná maska
 • dermabotexínová alginátová maska
 • amputoxin – roztok na rýchle uvoľnenie mimických vrások
 • záverečný krém resp. gél

Čas ošetrenia: cca 1 hodina

Na zosilnenie účinku sa odporúča na domáce použitie krém Dermabotexin s 13 %-nou koncentráciou oligobotulotoxínu.

LIEČBA AKNÉ POMOCOU PRÍSTROJA BLUE LIGHT

Modré svetlo – je bezpečné a bezbolestné a lieči akné bez vedľajších trvalých následkov. Zlepšuje akné a má protizápalové účinky.

Ako pôsobí: Vlnová dĺžka spojená s modrým svetlom je schopná zničiť baktérie (P. acnes), ktoré spôsobujú akné, a to bez poškodenia iných štruktúr pleti.

Koľko opakovaní: Odporúča sa 5 – 7 ošetrení – dvakrát do týždňa.

Výsledky: Viditeľné sú už po mesiaci, ale dôležitá je trpezlivosť. Prvé výraznejšie zlepšenie možno badať už po druhom alebo treťom ošetrení.

Trvanie ošetrenia: cca 1 hodina


ŠPECIÁLNE OŠETRENIA


V spolupráci s firmou BEAUTY MED s.r.o. pripravujeme ošetrenia prístrojom IPL (intenzívne pulzné svetlo) vykonávané zaškoleným skúseným odborníkom, medzi ktoré patrí fotorejuvenizácia (fotoomladenie), fotoepilácia (odstránenie chĺpkov) a odstránenie žiliek. Tieto sa budú vykonávať priamo v Astra salóne.

Ďalšími žiadanými úkonmi, ktoré patria do lekárskej kozmetiky, patrí aplikácia botulotoxínu, vstrebateľných výplňových implantátov, zväčšovanie pier, odstraňovanie metličiek na nohách, liečba akné, 70 % chemický peeling a iné.