PERMANENTNÝ MAKE-UPPermanentný make-up je vpravovanie pigmentov do podkožia (0,3 – 0,6 mm) pomocou špeciálneho tetovacieho prístroja.

Je vhodný pre ženy, ktoré chcú byť upravené od rána do večera. Zvýraznia sa ním črty tváre, ako napr. obočie, očné linky (horná alebo dolná) a kontúry pier.

Je rozdiel medzi klasickým trvalým tetovaním tela a permanentným make-upom, nakoľko pigmenty pre permanentný make-up obsahujú prírodné a antialergénne pigmenty (neobsahujú kovy a iné škodlivé látky) a tieto sa časom odbúravajú z pokožky. Permanentný make-up vydrží od 2 do 5 rokov.

Pre koho je permanentný make-up vhodný

Je určený hlavne pre ženy, ktoré majú nevýrazné obočie (bledé, jemné alebo vypadané), nevýrazné oči alebo kontúry pier.


Kedy nie je vhodné robiť permanentný make-up

Nie je vhodný v tehotenstve, pri alergii na anestetiká, pri cukrovke, zlej zrážanlivosti krvi, pri ochoreniach štítnej žľazy, pri chemoterapii (až po 6 mesiacoch), pri silne opálenej pokožke, pri poruchách imunity, pri akútnych ochoreniach a herpese. Permanentný make-up sa nerobí na materských znamienkach.


Príprava na permanentný make-up

Tetované miesto má byť odlíčené 24 hod. pred zákrokom, nesmie sa piť alkohol 24 hod. pred tetovaním.


Samotný permanentný make-up

  • dezinfekcia tetovaného miesta
  • lokálna aplikácia anestetického gélu
  • predkreslenie tvaru a jeho schválenie, výber farby pigmentu
  • samotný zákrok (najbolestivejšie sú kontúry pier)
  • poučenie zákazníčky, ako sa starať o tetované miesto
  • trvanie zákroku, napr. v prípade obočia je cca 2 hod.

V cene je zahrnutá aj korekcia permanentného make-upu, ktorá sa robí po 6 týždňoch. Hojenie trvá cca týždeň, kedy sa z tetovaného miesta postupne olupuje vrchná vrstva, výsledná farba tetovania je teda svetlejšia a aj prirodzenejšia. Permanentný make-up sa môže robiť aj v letných mesiacoch, nie je ale vhodné vystavovať sa slnečnému žiareniu počas niekoľkých dní.